II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Ale film wiedzieliśmy... "Combat girls" w ramach Szkolnego Koła Filmowego

CombatGirlsUczniowie działający w Szkolnym Kole Filmowym mieli okazję obejrzeć kolejny film we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty. Tym razem był to obraz niemieckiego reżysera Dawida Wnendta pt. "Combat girls. Krew i honor". Tytuł nawiązuje do nazw największych międzynarodowych organizacji neonazistowskich i już na wstępie sugeruje, z jaką problematyką widzowie będą mieli do czynienia.

Całość obfituje w mocne, brutalne sceny, ale stanowi jednocześnie psychologiczny portret dziewcząt zaangażowanych w działalność niemieckiego ruchu skrajnych nacjonalistów. Reżyser stawia pytanie o genezę ich życiowych wyborów, a odpowiedzi upatruje we współczesnym kryzysie więzi rodzinnych i społecznych oraz w kryzysie współczesnej demokracji, a co za tym idzie we frustracji i braku perspektyw wśród mieszkańców biedniejszych, zaniedbanych rejonów Niemiec.

 

Ze względu na skalę problemu i powagę sytuacji kwestia odradzania się ruchów neonazistowskich stała się ważnym tematem filmowym. Zainteresowanym polecamy także inne obrazy o tej tematyce, np. "Fanatyka" ( reż. Henry Bean) czy "Braterstwo" ( reż. Nicolo Donato).

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .