II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

DPJW

jugendwerkDeutsch - Polnisches Jugendwerk, czyli Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży to instytucja, która wspiera różnorodne spotkania młodzieży: od warsztatów teatralnych poprzez wspólne obozy treningowe aż po projekty ekologiczne. Od czasu powołania Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży przez Rządy Polski i Niemiec w 1991 roku, PNWM wsparała finansowo spotkania ponad dwóch milionów młodych ludzi. Wśród nich była również nasza szkoła. Wymiany międzynarodowe pomiędzy II LO w Oleśnicy a naszą partnerską szkołą Agustin-Wibbbelt-Gymnasium z Warendorfu uzyskały czterokrtonie wsparcie PNWM.  Dzięki finansowemu zaangażowaniu PNWM możliwe były nasze tygodniowe wyjazdy do Warendorfu z jednej strony, z drugiej mieliśmy szansę przygotowania interesujących i bogatych programów pobytu w Oleśnicy dla uczniów i nauczycieli z Niemiec. Szczegóły dotyczące wyjazdów oraz inicjatyw podejmowanych przez nas w Polsce, znajdują się na naszej stronie w zakładce Wymiany.

WAŻNE! Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży to jednak nie tylko wspracie dla polsko-niemieckich grup uczniów. Oferta PNWM obejmuje również projekty trójstronne, podróże do miejsc pamięci a nawet od roku szkolnego 2010/2011 indywidualną wymianę uczniów. Zachęcamy do zainteresowania się zwłaszcza tą ostatnią formą wymiany, która daje szansę indywidualnego wyjazdu do Niemiec, kilkumiesięcznego pobytu za granicą i nauki w niemieckiej szkole.

Wnioski należy składać na bieżąco, najpóźniej jednak do: 30 czerwca na wymiany indywidualne rozpoczynąjące się w pierwszym półroczu zbliżającego się roku szkolnego (wrzesień-luty) oraz 31 grudnia na wymiany indywidualne rozpoczynające się w drugim półroczu bieżącego roku szkolnego (luty - sierpień).
Więcej na ten temat na stronach PNWM.
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .