II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Inauguracja sezonu filmowego 2015/2016 w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

WymykZa nami pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd Szkolnego Koła Filmowego w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. We wrocławskim kinie obejrzeliśmy, poprzedzony prezentacją filmoznawcy, polski film pt. "Wymyk". Jest to dramat obyczajowy w reżyserii Grzegorza Zglińskiego. Pokazuje historię dwóch braci.

Alfred i Jerzy mają całkowicie odmienne zdania dotyczące prowadzenia firmy, którą przejęli po ojcu. Ich życie zmienia się diametralnie, gdy któregoś dnia psuje się im samochód i są zmuszeni do jazdy pociągiem, w którym dochodzi do tragedii.

"Wymyk" jest filmem pokazującym , w jaki sposób nasze decyzje wpływają na późniejsze życie. Tchórzostwo, próby zagłuszenia wyrzutów sumienia, wewnętrzny dramat człowieka , ucieczka przed okrutną prawdą, która może zmienić tak wiele - to wszystko zobaczymy w tym filmowym obrazie.

 

Konflikt między rodzeństwem to bardzo znany wątek. Pojawił się już w Biblii (Kain i Abel), a tu został uwspółcześniony. Czy możemy powiedzieć, że Alfred, grany przez Roberta Więckiewicza, był tym złym bratem? Sprawa wydaje się być bardziej skomplikowana. W finałowej scenie filmu możemy poczuć nadzieję. Nadzieję, która może zmienić wszystko...

Zachęcam do obejrzenia tej współczesnej opowieści o złożonej naturze człowieka.

Anna Mecwaldowska kl. 2a

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .