II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe - Szkoła z klasą 2.0

TIKW bieżącym roku szkolnym II LO bierze udział w programie „Szkoła z klasą 2.0". Szkoła z Klasą 2.0 to kompleksowy program wsparcia całej szkoły: dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów, skierowany do placówek wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski. Celem programu jest propagowanie mądrego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w nauczaniu. W program zaangażowanych jest sześcioro nauczycieli II LO: Dorota Bogaczyńska-Janik, Karolina Gomulska, Agnieszka Jańska-Hrebeniuk, Agnieszka Komsta-Fila oraz Agnieszka Abramowicz (koordynator programu w II LO). W ramach własnych zajęć lekcyjnych bądź pozalekcyjnych realizują oni z uczniami rozmaite działania w tzw. ścieżkach edukacyjnych. camera

 

W piątek przed feriami zimowymi uczestnicy projektu - nauczyciele oraz uczniowie - spotkali się w celu podsumowania działań pierwszego semestru, zaprezentowania efektów pracy oraz opracowania kodeksu TIK-u czyli zasad korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się dla całej społeczności II LO. W kodeksie TIK-u chodzi o zdobywanie, rozwijanie i sprawdzanie wiedzy i umiejętności uczniów, ale także o komunikację wewnątrz szkoły oraz o kontakty z rodzicami i instytucjami zewnętrznymi, które mogą pomóc nauczycielom i uczniom w pracy.

Pierwszą część trwającego ponad dwie godziny spotkania   – wykład z dyskusją pt."Cyberprzemoc - czym jest i jak się chronić przed jej konsekwencjami" prowadził Jakub Stachurek przedstawiciel Samorządu Studenckiego z WSB we Wrocławiu.

Dalszą część - warsztat pozwalający wypracować najważniejsze zasady kodeksu TIK w naszym liceum prowadzili uczniowie klasy IIId – Jakub Prostak i Piotr Krzekotowski. Trzecia i zarazem ostatnia część spotkania to prezentacja osiągnięć pierwszego semestru „Szkoły z klasą". Uczestniczący w programie uczniowie prezentowali w niej zrealizowane w projekcie działania i efekty swojej pracy ilustrując wszystko przygotowanymi prezentacjami i zdjęciami. Spotkanie przebiegło w przyjaznej i twórczej atmosferze.

Nasze działania w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0" będziemy kontynuować w II semestrze roku szkolnego a podsumujemy na czerwcowym Szkolnym Festiwalu 2.0.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .