II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Mocne akcenty na koniec roku - nowi partnerzy II LO oraz nowy nauczyciel matematyki

WyzszaSzkolaHumanistycznaUniwersytetOpolskiWyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu z kierunkiem Architektura Wnętrz staje się od września tego roku kolejnym partnerem dydaktyczno - naukowym II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy. 14 czerwca odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły z dziekanem Wydziału dr Michałem Ambrożem i wicekanclerzem tej uczelni, na którym określono cele wspólnych działań oraz sposoby i formy współpracy. Dodatkowe przedsięwzięcia zaplanowane w ramach współpracy połączą wrażliwość artystyczną obecnych i przyszłych uczniów z zajęciami praktycznymi.

Propozycja skierowana jest głównie, ale nie tylko, do uczniów klas politechnicznych.

 

Młodzież na zajęciach będzie poznawać tajniki rysunku i malarstwa by przejść do koncepcji projektowych mebli, elementów wyposażenia wnętrz, ergonomii i akustyki, a także odpowiedniego wykorzystania barw i światła. Proponowane warsztaty, wykłady i ćwiczenia pozwolą uczniom poznać techniki projektowania wnętrz o różnym przeznaczeniu oraz zieleni, miejsc wypoczynku i rekreacji. Elementem podsumowującym mają być konkursowe projekty ocenianie i nagradzane przez wspólną komisję z Panem Leszkiem Biegasikiemnowym nauczycielem matematyki w II LO w składzie.

Myślimy o przyszłości naszych uczniów stwarzając możliwości ich wszechstronnego rozwoju. Dlatego współpraca II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy z uczelniami wyższymi ciągle się rozwija. W tej sprawie nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Na finiszu są starania związane z patronatem uczelni opolskiej – Uniwersytetu Opolskiego, Wydział Prawa i Administracji, którego uruchomienie planowane jest również na wrzesień 2016r.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .