II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Bogata oferta zajęć w ramach współpracy z uczelniami wyższymi | O wymianie zagranicznej z czeskim Chrudimiem

wymiana chrudimWrzesień to w szkołach gorący okres. Właśnie wtedy trzeba przygotować plany różnych przedsięwzięć realizowanych później przez cały rok, a czasami kilka lat. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w lipcu II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy podpisało umowę o współpracy z nową uczelnią – Wyższą Szkołą Humanistyczną we Wrocławiu (Wydział Architektury Wnętrz). Na spotkaniu dyrektora szkoły z nowym dziekanem uczelni ustalono szczegóły wzajemnych relacji między partnerami naukowo - dydaktycznymi, tematykę i sposób realizacji dwóch projektów, miejsca w których odbywać się będą zajęcia oraz liczebność grupy. Chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu nie trzeba było szukać długo. W ciągu kilku minut po ogłoszeniu o naborze zebrała się cała grupa projektowa. Pierwsze spotkanie ze studentami WSH i pracownikami naukowymi już w październiku. Zajęcia będą miały formę warsztatów, wykładów i ćwiczeń co pozwoli uczniom poznać techniki projektowania wnętrz o różnym przeznaczeniu oraz zieleni, miejsc wypoczynku i rekreacji. Elementem podsumowującym mają być konkursowe projekty ocenianie i nagradzane przez wspólną komisję.


Więcej informacji o współpracy II LO z uczelniami i instytucjami |Więciej informacji o wymianach międzynarodowych


 

2 września, już po raz kolejny II LO stało się sygnatariuszem umowy z Politechniką Wrocławską w ramach projektu „ Współpraca ze szkołami ponadgimnzajalnymi". Dzięki zawartemu porozumieniu między dyrektorem szkoły a rektorem młodzież będzie kontynuować zajęcia z matematyki, fizyki i chemii na tej uczelni technicznej.

W poniedziałek, 19 września odnowiona została też umowa z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych odział w Oleśnicy. Na jej podstawie w szkole przeprowadzone zostaną zajęcia dydaktyczne z podstaw przedsiębiorczości a także na godzinach wychowawczych upowszechniana będzie wiedza o ZUS-ie.

Od października ruszają zajęcia na wydziałach Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu WSPS we Wrocławiu, z którymi nasza szkoła ma już wieloletnie porozumienia o współpracy.

Jakby tych działań było mało, pragniemy reaktywować międzynarodową współpracę z partnerskim miastem Oleśnicy – czeskim Chrudimiem. Szkoła już raz uczestniczyła w wymianie młodzieży z naszym południowym sąsiadem. Pretekstem do jej odnowienia było robocze spotkanie z przedstawicielami partnerskich miast zorganizowane z okazji Dni Europy przez Burmistrza Miasta Oleśnica. Zarówno w trakcie obrad jak i podczas kuluarowych rozmów czescy goście wyrażali chęć nawiązania takiej współpracy na poziomie szkół. Okazją do tego może być fakt, że rok 2017 będzie w Oleśnicy rokiem czeskim.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .