II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Debata kandydatów na przedniczącego SU

debataDnia 04 października 2016 w naszej szkole odbyła się debata kandydatów ubiegających się o funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego szkoły.

Stanęli do niej Agata Jaroń (2a), Karolina Gałązka (2c) oraz Damian Mszyca (2d). Debatę poprowadzili uczniowie klasy 3b: Klaudia Kozar i Bartłomiej Śliwiński.

Spotkanie rozpoczęła Klaudia Kozar, która jako przedstawicielka dotychczas działającego SU przedstawiła jego bilans. Debata składała się z czterech części. W pierwszej kandydaci przedstawili siebie oraz swój program wyborczy. I tak Karolina Gałązka zaproponowała zorganizowanie w szkole wielu atrakcyjnych imprez i konkursów jak „Miss Miluchna i Mr Miluchny czyli najmilsze osoby w szkole", Mikołajki, Walentynki oraz Halloween. Jako miłośniczka kina zaproponowała także wieczór filmowy› camera

 

Agata Jaroń pragnie ożywić szkolną rzeczywistość licznymi imprezami oraz mini-radiowęzłem, z którego na przerwach płynęłaby miła muzyka. Zapowiedziała wprowadzenie szczęśliwego numerka oraz skrzynki na skargi i wnioski uczniów.                                                                                                                       

Damian Mszyca chciałby między innymi wymienić w szkolnej pracowni komputery, zrewitalizować tereny zielone obok szkoły oraz zamontować tzw. "wodopój" dla uczniów. 

W drugiej części kandydaci odpowiadali na nieliczne pytania wyborców. W trzeciej części zaplanowano rozmowę kandydatów. Jednak tylko Karolina zdecydowała się zadać pytania swoim konkurentom.

Ostatnim akordem spotkania wyborczego była runda podsumowująca, w której kandydaci raz jeszcze zachęcali zebrane koleżanki i kolegów do oddania na siebie głosów. Udział w debacie był z pewnością dobrą okazją poznania kandydatów na przewodniczącego SU i pomógł w podjęciu decyzji wyborczej.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .