II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Inauguracja spotkań Koła Filmowego w roku szkolnym 2016/2017 - "Wymyk" na początek

wymykW tym roku szkolnym Koło Filmowe działające w II LO ponownie bierze udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej! Jest on rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i polecany jako sposób edukowania poprzez ambitne kino.

Nowa grupa uczniów ma więc okazję obejrzeć ciekawe filmy z cyklu "Trudne tematy". Comiesięczne wyjazdy do wrocławskiego kina Nowe Horyzonty, przygotowane przez filmoznawców analizy i interpretacje oraz warsztaty prowadzone na zajęciach pozalekcyjnych w naszej szkole z pewnością pozwolą dokładniej przyjrzeć się pokazanym na ekranie problemom. Za nami już pierwszy wyjazd na film pt. "Wymyk" w reż. G. Zglińskiego. Oto fragmenty recenzji przygotowanych przez szkolnych miłośników X Muzy:

 

"Film wywarł na mnie ogromne wrażenie. Dawno nie miałam okazji obejrzeć tak dobrego (a w dodatku polskiego!) filmu."
Alicja Moskiewicz kl. 3a

"Scena w kościele jest bardzo poruszająca. Alfred czuje się osaczony. Ma wrażenie, że wszyscy go obserwują, zastanawia się nad spowiedzią...Ale jeszcze nie jest na to gotowy."
Kornela Maszyna kl. 3a

"Film pokazuje, że z naszą egoistyczną naturą nie wygramy(...) Nie potrafimy też przyznać się do błędów i za wszelką cenę szukamy usprawiedliwienia dla swoich czynów."
Julia Rynkiewicz kl. 2c

"Robert Więckiewicz doskonale pokazał emocje. W mistrzowski sposób prowadzi wewnętrzną walkę mając świadomość wydarzeń, których nie można już cofnąć. Historia pokazana w filmie kojarzy mi się z biblijnymi braćmi - Kainem i Ablem."
Karolina Gałązka kl. 2c

"Można zobaczyć tu aluzję do przypowieści o synu marnotrawnym(...) To dzieło skłania do refleksji. Zaczynamy stawiać siebie na miejscu bohaterów filmowych..."
Sylwia Jarząbek kl. 3a

"Film jest niezwykle poruszający i emocjonalny. Doskonała gra aktorska pozwala nam dokładnie przyjrzeć się bohaterom i ich uczuciom, a gdy ukazują się napisy końcowe, nie chcemy uwierzyć, że to już koniec."
Weronika Janiak kl. 2a

"Bardzo podobał mi się ten film. Pokazał problem odrzuconego człowieka, który poświęca się na rzecz firmy i rodziny. Jedna decyzja zaważyła na całym życiu Alfreda."
Roksana Drabent kl. 3a

"W tym filmie panuje napięta atmosfera, strach oraz poczucie winy. Bardzo podobała mi się gra Roberta Więckiewicza."
Dominika Kowalska kl. 2a

"Film przepełniony jest uczuciami i wzbudza wielkie emocje od pierwszych chwil. Trzyma w napięciu do samego końca. Zachęcam do obejrzenia."
Zhanetta Petrash kl. 2a

"Ten obraz filmowy skłania do głębszej refleksji. Czasem musimy się zastanowić, kim naprawdę jesteśmy i czy nie udajemy kogoś?"
Agnieszka Szturyło kl.2a
 
"W filmie ważną rolę odgrywa montaż, który podkreśla dynamikę zdarzeń. Historia pokazuje, jak sytuacja łatwo potrafi wymknąć się spod kontroli i przewrócić życie człowieka do góry nogami."
Maria Zakrzewska kl. 2c
 
"Film pokazuje jak pewne zdarzenia wpływają na ludzkie zachowania. Jesteśmy świadkami konfliktu wewnętrznego głównego bohatera."
Hanna Marmajewska kl. 2a

"Oglądając zastanawiamy się czy jesteśmy egoistami, czy potrafimy należycie zareagować w konkretnej sytuacji? Sedno w tym, że nikt nie wie, jak zachowałby się w podobnych okolicznościach."
Patrycja Szafrańska kl. 2a
 
"Tytuł filmu jest bardzo wymowny."Wymyk" jest o nas samych, o naszych lękach, strachu, o tym przed czym chcemy uciec."
Urszula Srokosz kl. 3a
 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .