II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

talentyOśrodek Rozwoju Edukacji


W ramach projektu "Szkoły Odkrywców Talentów" (w załączniku skan dokumentu, który potwierdza nadanie II LO w Oleśnicy tego tytułu przez Minister Edukacji Narodwej, panią Katarzynę Hall) realizujemy w naszej placówce następujące aktywności:

 

1. Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności:

Wolontariat
Opis zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzin aktywności:
Praca przy odnawianiu zabytków należących do dziedzictwa kolejnictwa z wykorzystaniem prostych narzędzi. Poznanie historii odnawianego zabytku i przygotowanie dokumentacji związanej z wpisem do rejestru zabytków. Przygotowanie otwartej lekcjii historii dla mieszkańców miasta w zabytkowym wagonie.
Opis dokonań uczniów:
Uczniowie od września 2010 r. odnowili włoski wagon Fs z 1912 roku. Oczyścili części stalowe, uzupełnili braki, odtworzyli poszycie i podłogę. Ustalili oryginalne pochodzenie i skorygowali datę powstania wagonu na podstawie odnalezionej dokumentacji. W przygotowaniu lekcja otwarta.
Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień:
aktywności obywatelskiej lub wolontariatu.
 
2. Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności:
Wychowanie obywatelskie
Opis zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzin aktywności:
Projekt edukacyjny realizowany w ramach akcji -20 lat wspólnie- przez klasę I/IIc w 2010r. W założeniu efektem projektu miała być prezentacja ukazująca pracę samorządu lokalnego. Aktywność uczniów przekroczyła założenia projektu, a sama prezentacja stała się pretekstem dla wielości zadań.
Opis dokonań uczniów:
Uczniowie do prezentacji przygotowali obszerny materiał składający się z: wywiadów, ankiet, opracowań statystycznych, materiałów fotograficznych, źródeł historycznych. Opracowane materiały zostały użyte do prezentacji i wykorzystane przy organizacji spotkania władz miasta z uczniami II LO.
Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień:
aktywności obywatelskiej lub wolontariatu
 
3. Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności:
Zajęcia wokalno - muzyczne
Opis zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzin aktywności:
Zajęcia prowadzone są z zespołem "Wiaderko", który powstał w 2007 r.Jego celem jest wspieranie postaw twórczych, propagowanie idei patriotycznych, poezji i tradycji regionalnych i narodowych oraz innych form. Działanie zespołu polega na przygotowaniu kompleksowego widowiska artystycznego.
Opis dokonań uczniów:
20007 r. - I m-ce na V Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej 2008 r. - II m-ce na na Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej 2009 r. - Laureat VII edycji tego Festiwalu 2010r. Wyróżnienie podczas VIII edycji Festiwalu
Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień:
artystycznych
 
Partnerzy:
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .