II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Zsquad

ZSQUAD logofb   |   #Zsquad   | Stypendia #Zsquad


"NOWE TECHNOLOGIE = NOWE MOŻLIWOŚCI" – to nazwa innowacyjnego projektu realizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy we współpracy z firmami reprezentującymi prężnie rozwijające się polskie spółki z branży nowych technologii informacyjnych.

Dyrektor szkoły Jolanta Kwaśniewska 6 marca 2017 roku podpisała umowy z prezesami lub przedstawicielami następujących przedsiębiorstw: WDB BU SA €- pierwszy polski broker ubezpieczeniowy notowany na giełdzie – Pan Mariusz Muszyński – założyciel, główny akcjonariusz, prezes zarządu grupy WDB, absolwent II LO, Tech Invest Group SA – wehikuł inwestycyjny – Pan Mariusz Muszyński - główny akcjonariusz, przewodniczący rady nadzorczej, Netins Software Sp. z o. o. – firma IT – Pan Michał Krupka – prezes firmy, absolwent II LO, E - portal 24.pl Sp. z o. o. -" właściciel oprogramowania do kontaktu pomiędzy zarządcami i członkami wspólnot mieszkaniowych – Pan Krystian Mróz - członek zarządu, Tap 2C SA- firma IT nowych technologii związanych z rozszerzoną rzeczywistością - €technologia wykorzystywana przez wydawnictwa w Polsce np. Edipress i poza granicami kraju – Pan Paweł Karpeta- wiceprezes, menadżer.


 Aktualności projektu:

W roku szkolnym 2020/2021 projekt nie będzie kontynuowany.

Rok szkolny 2019/2020
 
 
Rok szkolny 2018/2019
 
 
Rok szkolny 2017/2018
 
- Drzwi Otwarte 2018 (podsumowanie + plany na rok szkolny 2018/2019 + coffee challenge)
- oleśnicka prasa o spotkaniu inauguracyjnym projektu Zsquad: naszemiasto.pl, mojaolesnica.pl
 

Cele projektu:

U podstaw podjętej współpracy stanęła chęć młodych przedsiębiorców, w tym absolwentów naszej szkoły, do wsparcia rozwoju uczniów i promocji edukacji. Pragną to zrobić w nowatorski sposób, jakiego jeszcze w kraju nie było. Polega on na tym, że na mocy zawartego porozumienia trzy spółki przyznawać będą zaangażowanym w życie szkoły oraz chcącym rozwijać swoje pasje uczniom stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie przez cały rok szkolny.

Celem programów stażowych będzie wsparcie absolwentów Liceum i ułatwienie im zdobycia doświadczenia a następnie uzyskania zatrudnienia. Po zakończeniu stażu Spółki rozważą kontynuowanie współpracy ze stażystami, w tym również ich zatrudnienie.

W przygotowaniu młodzieży II LO do wejścia w świat biznesu ma pomóc cykl spotkań, warsztatów i wykładów z przedstawicielami wcześniej wymienionych firm. Wybitni specjaliści z branży nowych technologii, na bazie własnego doświadczenia będą przedstawiać i uczyć sposobów na osiągnięcie sukcesu. Młodzież pozna również mechanizmy rządzące rynkiem oraz znaczenie umiejętności komunikacji interpersonalnej.

Zawarte porozumienia stwarzają szkole zupełnie nowe możliwości, nadają współpracy bardzo praktyczny charakter. Młodzież ma szansę skonfrontować swoje pragnienia osiągnięcia sukcesu z ciężką pracą i wymogami rynku. I wszystko to odbędzie się już w czasie nauki w naszym liceum.

Takich programów wsparcia uczniów i systemu edukacji w całej Polsce jeszcze nie było. Jesteśmy pierwsi i jedyni!

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .