II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

MIKOŁAJKI W FUNDACJI NA RZECZ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN

swiateczny wolontariatJak co roku uczniowie naszej szkoły zebrali słodycze do paczek mikołajkowych dla dzieci, podopiecznych Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i ich Rodzin. Paczki otrzymało pięćdziesięcioro podopiecznych fundacji podczas zabawy mikołajkowej w dniu 09.12.2017 roku w świetlicy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oleśnicy.

Nie zabrakło na tej zabawie naszych uczniów (Magdalena Gajęcka, Wiktoria Junik, Julita Owczarek, Aleksandra Zwolska z klasy II d ), którzy jako wolontariusze pomagali organizatorom zabawy w przygotowywaniu mikołajek. Ich rolą była pomoc organizatorom w czasie trwania zabawy i opieka nad podopiecznymi fundacji. Dzięki temu rodzice dzieci mogli znaleźć chwilę dla siebie. W tym czasie ich pociechy oddawały się zabawie przy malowaniu ozdób świątecznych, pierników, wykonywaniu łańcucha na choinkę i różnym innym grom i zabawom. Kulminacyjnym punktem spotkania była wizyta św. Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci podarunkami. Uśmiech na twarzach dzieci był najwspanialszą gratyfikacją za czas poświęcony w tym dniu.

 

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .