OFERTA EDUKACYJNA II LO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

oferta IILO 2021 2022 deck  filmik promocyjny 2020 deck2  oferta IILO 2021 2022 deck uczniowie  dolacz do nas3
materiał informacyjny
dla rodziców
film promocyjny
II LO w Oleśnicy
materiał informacyjny
dla uczniów
nauczyciele Dwójki zachęcają:
"Dołącz do nas!"

.

JAKUB FLACZYK STAŻYSTĄ W KONCERNIE KOSMICZNYM SATREVOLUTION

swiatowid satrevolutionNasza szkoła wiele zyskuje dzięki projektowi #ZSQUAD ZSQUAD logo. Jak wiadomo, prowadzimy między innymi dodatkowe zajęcia z matematyki, fizyki i programowania, nasi uczniowie dostają stypendia oraz mają możliwość odbycia ciekawego stażu w jednej ze spółek grupy kapitałowej WDB.

Uczeń klasy I D Jakub Flaczyk 12 stycznia bieżącego roku dołączył jako kolejnych uczeń IILO do grona stażystów, rozwinie swoje skrzydła w SatRevolution S.A

SatRevolution to największy polski koncern kosmiczny. Założony przez zarząd T-Bull'a, największego producenta gier mobilnych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji technologii satelitarnych. Ich dziecko Światowid jest pierwszym komercyjnym satelitą w Europie.

Cechują go wielkie możliwości i małe rozmiary 20x20x10[cm], waży jedynie 2kg. Pod względem technicznym jest zgodny ze standardami amerykańskich firm zajmujących się wynoszeniem sprzętu na orbitę okołoziemską. Światowid zostanie wyniesiony rakietą SpaceX Falcon w drugim kwartale tego roku. Będzie dostarczał ważnych informacji dla studentów uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych jak i dla naukowców z całego świata.

Światowid odciśnie swój ślad na mapie wszechświata, będzie ważnym punktem na osi czasu astronomii. Trzeba patrzeć daleko i mierzyć wysoko. Bardzo się cieszę, że dostałem możliwość dołączenia do załogi SatRevolution i okrętu Światowid, że mogę zostawić mu cząstkę swojej pasji.

Jakub Flaczyk, nowy stażysta #Zsquadu