II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

JAKUB FLACZYK STAŻYSTĄ W KONCERNIE KOSMICZNYM SATREVOLUTION

swiatowid satrevolutionNasza szkoła wiele zyskuje dzięki projektowi #ZSQUAD ZSQUAD logo. Jak wiadomo, prowadzimy między innymi dodatkowe zajęcia z matematyki, fizyki i programowania, nasi uczniowie dostają stypendia oraz mają możliwość odbycia ciekawego stażu w jednej ze spółek grupy kapitałowej WDB.

Uczeń klasy I D Jakub Flaczyk 12 stycznia bieżącego roku dołączył jako kolejnych uczeń IILO do grona stażystów, rozwinie swoje skrzydła w SatRevolution S.A

SatRevolution to największy polski koncern kosmiczny. Założony przez zarząd T-Bull'a, największego producenta gier mobilnych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji technologii satelitarnych. Ich dziecko Światowid jest pierwszym komercyjnym satelitą w Europie.

 

Cechują go wielkie możliwości i małe rozmiary 20x20x10[cm], waży jedynie 2kg. Pod względem technicznym jest zgodny ze standardami amerykańskich firm zajmujących się wynoszeniem sprzętu na orbitę okołoziemską. Światowid zostanie wyniesiony rakietą SpaceX Falcon w drugim kwartale tego roku. Będzie dostarczał ważnych informacji dla studentów uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych jak i dla naukowców z całego świata.

Światowid odciśnie swój ślad na mapie wszechświata, będzie ważnym punktem na osi czasu astronomii. Trzeba patrzeć daleko i mierzyć wysoko. Bardzo się cieszę, że dostałem możliwość dołączenia do załogi SatRevolution i okrętu Światowid, że mogę zostawić mu cząstkę swojej pasji.

 

Jakub Flaczyk, nowy stażysta #Zsquadu

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .