II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Z JAK ZARABIANIE - CZWARTY WYKŁAD MOTYWACYJNY #ZSQUADU | KONKURS NA STARTUP

ZZARABIANIEDnia 2 lutego 2018 roku w Sali widowiskowej BiFK w Oleśnicy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czwartym wykładzie motywacyjnym w ramach programu edukacyjnego "ZSQUAD – Szkolny Akcelerator Sukcesu w Biznesie". Tym razem prelegentami byli Pan Krzysztof Cichecki i Pan Mariusz Muszyński.

Na trzech pierwszych spotkaniach poruszane były fundamentalne dla udanego biznesu zagadnienia zaangażowania, roli zespołu i zasięgu w prowadzeniu firmy. Tematem ostatniego wykładu było Z jak zarabianie. Mieliśmy okazję usłyszeć od absolutnuch fachowców i profesjonalistów, jak podchodzić odpowiedzialnie do pieniędzy, jak mądrze oszczędzać, inwestować i czerpać z tego korzyści, a przy tym nie doprowadzić do utraty zysków, które wypracowaliśmy. camera

 

Obaj panowie, bazując na swoim bogatym biznesowym doświadczeniu, opowiedzieli, co należy robić, aby osiągnąć sukces i zrobić karierę w przyszłym biznesie, a także umieć sprostać realnym wyzwaniom stojącym na rynku pracy, z którymi w przyszłości zmierzyć będą musieli się wszyscy adepci sztuki prowadzenie własnej firmy.

Został również rozstrzygnięty konkurs „Jak zarobię swój pierwszy milion to.......".

Ponadto, zgodnie z obietnicami złożonymi w chwili powołania do życia Akceleratora, ogłoszony został konkurs na startup. Zakłada on wsparcie ucznia lub grupy uczniów, którzy mają pomysł na biznes, znaczną kwotą, która umożliwi realizację pomysłu.

fot. Aleksander Bylicki

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .