II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WARENDORF 2018

warendorf2018Polsko-niemiecka wymiana młodzieży to jedna z form międzynarodowych kontaktów, które oferujemy w II LO naszym uczniom (więcej o dotychczasowych wymianach). W minionym tygodniu, w dniach 09.-13. kwietnia 2018 roku ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielki języka niemieckiego p. Agnieszki Komsty-Fili gościła w Augustin-Wibbelt-Gymnasium w partnerskim Warendorfie.

Uczestnicy wymiany zostali zakwaterowani u niemieckich partnerów – uczniów i nauczycieli AWG. Nasi partnerzy przygotowali dla nas atrakcyjny program, który umożliwił nam poznanie partnerskiego miasta Oleśnicy – Warendorfu, jego regionu ale przede wszystkim stworzył platformę wzajemnych kontaktów z rówieśnikami z Niemiec.  camera

 

W programie znalazło się spotkanie z wice-burmistrz miasta Warendorf – panią Doris Kaiser, zajęcia edukacyjne w szkole oraz pobyt w kręgielni. Dodatkowo nasza młodzież zwiedziła Kolonię z jej wspaniałą katedrą oraz obejrzała zbiory malarstwa w Muzeum Ludwig. W kolejnym dniu grupa odwiedziła Bonn a w nim Haus der Geschichte – muzeum współczesnych Niemiec od 1945 roku. Ostatnim punktem pobytu było Münster, które uczniowie poznali poprzez udział w grze miejskiej.

Jednym z celów wymiany jest trening języków niemieckiego i angielskiego. Wymiana to również możliwość lepszego poznania się młodzieży z obu krajów, co w przyszłości owocuje zanikaniem barier, uprzedzeń i złych stereotypów po obu stronach granicy.

Koordynatorami wymiany ze strony II LO w Oleśnicy są nauczyciele, p. Agnieszka Komsta-Fila oraz p. Maciej Swędzioł. Projekt jest współfinansowany przez: organizację Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży, Starostwo Powiatowe w Oleśnicy, Urząd Miasta Oleśnica, oraz rodziców naszych uczniów.

Opiekun wymiany
Agnieszka Komsta-Fila

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .