II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PRAWO DO EDUKACJI PRAWEM CZŁOWIEKA - DEBATA W MODELU ONZ

debata10.2021W miniony piątek, 22.10.2021 r. w II LO debatowaliśmy nad prawem do edukacji. Debata odbyła się w zmodyfikowanym i uproszczonym przez nas modelu debat ONZ w warunkach dystansu w sali gimnastycznej. Spotkanie poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i pomysłodawczyni wydarzenia Jowita Raczkowska. Wprowadziła nas ona w tematykę dostępu do edukacji krótką prezentacją. Następnie głos oddała delegacjom.

Trzyosobowe zespoły reprezentujące niemal wszystkie klasy w szkole wcieliły się w rolę ambasadorów różnych państw członkowskich ONZ. Ich zadaniem była prezentacja i charakterystyka własnego systemu edukacji oraz jego głównych bolączek. Wszystkie zespoły przedstawiły w sposób merytoryczny najważniejsze problemy edukacji we własnym kraju.

 

Więcej…

DRUŻYNA II LO MISTRZEM POWIATU W SZACHACH 2021

szachy mistrzostwa powiatu202126 października w I LO w Oleśnicy odbył się Finał powiatowy w szachach drużynowych. II LO w Oleśnicy reprezentowali: Małgorzata Torz z klasy 3gA, Krystian Chutkiewicz z 3a, Jakub Garbaczewski z 3d oraz Piotr Zaskórski z 2d.

Nasza druzyna wygrała cały turniej, uzyskując tytuł Mistrzów powiatu i kwalifikując się do Finału dolnośląskiego, który odbędzie się w listopadzie we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy sukcesu! Nauczyciele wychowania fizycznego.

2A W ŚWIERADOWIE ZDROJU

Swieradow 2a 2021W czwartek klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Świeradowa Zdroju. Pierwszym punktem naszej wycieczki był SKY WALK - najwyższa trasa widokowa w Polsce. Następnie przeszliśmy przez modrzewiową Halę Spacerową.

Później odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 Izerska Łąka, gdzie obejrzeliśmy film na temat Układu Słonecznego. Zwiedziliśmy również Czarci Młyn , dowiedzieliśmy się tam w jaki sposób była produkowana mąka i poznaliśmy legendę młyna.

Z powodu trudnych warunków pogodowych nie udało nam się wjechać na Stóg Izerski. Pomimo tego wyjazd ten był bardzo udany i oby więcej takich wycieczek.

 

Więcej…

MEDALE MISTRZOSTW POWIATU W TENISIE STOŁOWYM 2021

2021 final tenis stolowy19 października w Międzyborzu odbyły się indywidualne finały powiatowe w tenisie stołowym. Reprezentanci naszej szkoły odnieśli ogromny sukces. Martyna Kostrzewa z klasy 3d została mistrzynią powiatu, a Maximilian Rudnik również z klasy 3d, został wicemistrzem.

Oboje awansowali do dalszych rozgrywek na szczeblu strefy wrocławskiej, które odbędą się w Brzegu Dolnym. Pozostali zawodnicy uplasowali się na dobrych lokatach, Aleksandra Sitarz z 3d na 5 miejscu, Miłosz Ostrowski z 3b na 6, Zuzanna Mikuła z 3d na 7 oraz Jakub Giedyk z 1d na 10 miejscu. Klasyfikacja była prowadzona oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, w zawodach wzięło udział 27 uczniów ze szkół naszego powiatu.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .