II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

III Dolnośląskie Mistrzostwa w Sudoku

sudoku14 stycznia 2014 roku odbyły się eliminacje szkolne III Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku, organizowane przez Fundację Matematyków Wrocławskich. Z naszej szkoły wzięło w nich udział 40 chętnych uczniów.

Do finału weszli wszyscy zawodnicy, którzy osiągnęli próg kwalifikacyjny. Dla liceum ogólnokształcącego było to w tym roku 23/48 pkt (48 %). Z II LO do ścisłego finału zakwalifikowali się Anna Bielec z kl.IIIc oraz Norbert Madejek z kl.IId.  Gratulujemy!

Podajemy pełną listę finalistów oraz zestawy treningowe i eliminacyjne do III edycji Mistrzostw.

Pomagamy zwierzętom

pies akcjaW dniach 27.01- 07.02.2014 r. w LO2 odbędzie się zbiórka na rzecz Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Rzeczy przekazane będą do Domów Tymczasowych, w których zwierzęta czekają na nowy dom.

Potrzebne rzeczy to: koce, ręczniki, ręczniki papierowe, karmy- suche i mokre, obroże, smycze, szelki, miski, legowiska, proszki do prania, środki czystości np. domestos, środki pielęgnacyjne dla zwierząt np. szampony, akcesoria do pielęgnacji zwierząt np. szczotki, zabawki- dla psów, kotów. Rzeczy prosimy przynosić do sali 45, akcję zbiórki prowadzą uczniowie z kl.1C.

Strona internetowa Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami: http://www.toz.wroclaw.pl/ Filmik – działalność organizacji - http://www.youtube.com/watch?v=v12AC0CoXE4

Nasi Mistrzowie Dolnego Śląska

IMG 0136W minioną sobotę 18.01.2014, w czeskim Jabloncu, odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły, trenujących na co dzień w klubie WKS Oleśniczanka: Natalia Sikora z klasy I E i Darek Hoffman z klasy II B.

Natalia startowała na dystansie 1000 m, natomiast Darek reprezentował szkołę, powiat i cały region na dystansie 2000 m. Oboje zwyciężyli w swoich konkurencjach, zdobywając złote medale mistrzostw.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników w tak doborowym towarzystwie oraz życzymy dalszych sukcesów zarówno na arenach sportowych jak i w szkole. |  camera

Dwójka współorganizatorem imprezy z okazji 759. urodzin Oleśnicy

Plakat Urodziny Olesnicy 2014II Liceum Ogólnokształcące, Młodzieżowa Rada Miasta, Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają serdecznie wszyskich nauczycieli, uczniów i pracowników administracji do uczestnictwa w Sensacyjnej Grze Miejskiej, imprezie towarzyszącej obchodom 759. urodzin naszego miasta. 

Impreza odbędzie się w sobotę, 8 lutego 2014 roku. Rozpoczęcie gry przewidziano na godzinę 9.30. Spotykamy sie na oleśnickim Rynku. Zabawa potrwa do godziny 13.00. Finał imprezy odbędzie się w sali MOKiS.

Gwarantujemy wspaniałą zabawę, możliwość wykazania się wieloma sprawnościami, okazję do poznania historii naszego miasta, niezwykle atrakcyjne nagrody oraz urodzinowy poczęstunek.

Zamieszczamy szczegółowy regulamin gry, formularz zgłoszeniowy oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , na który należy zgłaszać swoje uczestnictwo. Zapisy do dnia 5. lutego

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .