II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Zwycięstwo w IV. Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Więcej…5 marca odbył się finał IV. Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W części dla szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział pięć drużyn z Oleśnicy i Sycowa. Uczniowie mieli za zadanie napisać test dotyczący Irlandii, a następnie wspólnie dokonać prezentacji multimedialnej na temat wybranej przez siebie postaci lub wydarzenia historycznego Stanów Zjednoczonych Ameryki lub Wielkiej Brytanii.

W tym roku najlepsi okazali się być reprezentanci naszej szkoły, Katarzyna Kamińska i Karol Cisiński, którzy test napisali najlepiej oraz przedstawili prezentację na temat zespołu Queen.
Gratulujemy zwycięzcom !

Warsztaty w Humanitarium

Więcej…Dnia 13.02.2014 roku klasa Ic wraz z wychowawczynią, panią Martą Paździor, wybrała się na wycieczkę do wrocławskiego Humanitarium. Celem naszej wycieczki był udział w warsztatach "Sekcja serca" oraz "Witamina C", a także zwiedzenie wystawy "Play the Music - od Fizyki do Muzyki". Około godziny 7:30 wyruszyliśmy z Oleśnicy.

Na miejsce dotarliśmy o 8:30. Zostaliśmy zapoznani z krótkim regulaminem i podzieleni na dwie grupy. Następnie przeszliśmy do sal, w których odbywały się zajęcia. W laboratorium mieliśmy okazję dowiedzieć się, w którym z owoców bądź warzyw znajdziemy najwięcej witaminy C, a także zobaczyć ciekawą prezentację na temat budowy serca. Później wzięliśmy udział w praktycznej części zajęć pt. "Sekcja serca", gdzie każdy z nas mógł wziąć serduszko w dłonie i zobaczyć, jak jest zbudowane. |  camera

 

Więcej…

Wrażenia po obejrzeniu sztuki teatralnej "Król Edyp"

Więcej…Wszystko ma swój kres i czas." - „Król Edyp" Sofokles | Dnia 6 lutego 2014 roku uczniowie klas pierwszych mieli okazję zobaczyć sztukę teatralną pt.„Król Edyp", wystawioną na deskach oleśnickiego MOKiS-u. Na scenie wystąpiło pięciu aktorów wcielających się w bohaterów tragedii Sofoklesa. Zaskakującym elementem spektaklu był telebim, na którym wyświetlano wprowadzenie do sztuki w postaci fragmentów programów telewizyjnych o różnej tematyce.

Co wspólnego mają wydarzenia sportowe, taniec Zorba, kreskówka oraz zamieszki w Grecji ze starożytnym Edypem? Każda z ukazanych scen miała przenośne znaczenie, nawiązujące do tragedii tebańskiej. Mecz piłkarski ateńskiej drużyny oraz bunt greckich mieszkańców odpowiadały tragicznym wydarzeniom na tych ziemiach. Fragment kreskówki „Smerfy", w którym bohaterzy przygotowywali ciasto, jednak brakowało im cukru i mąki symbolizował problemy gospodarcze mieszkańców Teb, a także poszukiwany element zagadki zabójstwa Lajosa. Maraton obrazował wyścig ludzi, którzy chcieli rozwiązać zagadkę Sfinksa. Grecki taniec Zorba zwracał uwagę na narastające napięcie panujące w historii Edypa. Sytuacje te przeplatał teleturniej, którego uczestnicy odpowiadali na pytania związane m.in. z bohaterami tragedii, co miało na celu przybliżenie widzom ich sylwetek.

 

Więcej…

I Sensacyjna Gra Miejska

Więcej…W ubiegłą sobotę, dnia 08.02.2014., z okazji 759. urodzin Oleśnicy, odbyła się współorganizowana przez naszą szkołę, Młodzieżową Radę Miasta i Uniwersytet Trzeciego Wieku „I Sensacyjna Gra Miejska". Koordynatorem całego projektu była Pani Małgorzata Wojtczak, a uczniowie naszej szkoły przyczynili się do sukcesu Gry jako gracze, wolontariusze oraz organizatorzy. Zespół tworzyli: Aleksandra Czapla, Arkadiusz Czarnecki, Kamil Kołbuc i Wojciech Mazur.

Setka uczestników wzięła udział w „biegu" po naszym wspaniałym mieście. Podczas wykonywania rozmaitych zadań gracze odwiedzili między innymi Zamek, stawy, Bibliotekę Miejską czy Bazylikę. Drużyny miały ponadto za zadanie rozwiązać dość trudną zagadkę kryminalną. Cała wyprawa zakończyła się degustacją ciepłej grochówki w Gimnazjum nr 3. Następnie wszyscy udali się na halę sportową MOKiS-u. Tam też odbyło się oficjalne zakończenie imprezy uświetnione koncertem wielopokoleniowego chóru oraz naszego szkolnego zespołu „Wiaderko", wręczenie nagród za konkursy organizowane na tą okazję i rozstrzygnięcie samej Gry.

Pierwsze miejsce zajęła grupa „Delta Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa", w której skład wchodzili między innymi uczniowie naszej szkoły. Wygranym serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za współpracę i dobrą zabawę. |  camera

 

 galeria zdjęć portalu mojaolesnica  pełna lista laureatów na portalu olesnica.pl  

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .