II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

OFERTA PRACY

BIP logoDyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze: samodzielny referent do spraw kadr i płac. Szczegóły oferty do pobrania pdf .

 

CZEKAMY NA WAS

czekamy na was1Już jutro, po ponad półrocznym zdalnym nauczaniu, znowu zobaczymy się w szkole. W końcu! Czekamy na Was :-) camera

O POLU MAGNETYCZNYM - WARSZTATY ONLINE DLA KLASY POLITECHNICZNEJ

fizyka z politechnika2021W środę 12 maja uczniowie klasy 2d o profilu politechnicznym uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z fizyki. Poprowadził je dr inż. Wojciech Rudno-Rudziński z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.

Zajęcia odbywały się on-line z wykorzystaniem aplikacji MS Teams, a dotyczyły zagadnień związanych z natężeniem pola grawitacyjnego, pracą i energią w polu grawitacyjnym. Wykładowca przypomniał również treści związane z prędkością kosmiczną. Zajęcia odbywały się w ramach programu „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi".

Panu doktorowi bardzo dziękujemy za świetny, merytoryczny przekaz, cierpliwość i życzliwe podejście do uczniów i czekamy na kolejne zajęcia z fizyki.

WARSZTATY DLA KLASY MEDYCZNEJ: "PROSEKTORIUM NA MEDYCYNIE - FAKTY I MITY"

plakat prosektoriumW środę 12.05.21 r. odbyło się spotkanie on-line dla klas drugich o profilu medycznym z przewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego Paleoanatomii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tematem spotkania było : "Prosektorium na medycynie - fakty i mity". Wykład poprowadziła studentka 3 roku Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia, jak przebiegają egzaminy na studiach o kierunku lekarskim. Następnie oglądaliśmy 10-minutowy film nagrany przez studentów, ukazujący zasoby Zakładu Anatomii Prawidłowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W ten sposób mieliśmy okazję przyjrzeć się wielu różnym preparatom. Pani Kinga rozmawiała z nami na temat, czy obawiać się zajęć w prosektorium podczas studiów medycznych, opowiedziała również wesołe anegdoty związane z przechowywaniem przez kilkadziesiąt lat preparatów na Uniwersytecie Medycznym.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .