II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

KAROL SŁOMSKI W FINALE DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU O GRUZJI

GruzjaZ prawdziwą przyjemnością dzielimy się informacją, że nasz uczeń Karol Słomski z klasy 2 gC zakwalifikował się do finału konkursu "Gruzja – fascynująca podróż" organizowanego już po raz trzeci przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Karol z odpowiednio wysokimi wynikami przeszedł przez etapy szkolny i międzyszkolny, które oparte były na niełatwych testach wiedzy. Udowodnił, że zarówno historia, geografia, jak i kultura Gruzji nie są mu obce.

Finałowe zmagania konkursowe odbędą się 28 i 29 kwietnia br. Warto dodać, że dla laureatów przewidziano kilkudniową podróż do Gruzji.

 

Więcej…

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO "10X10" - TAK RODZĄ SIĘ MATEMATYCZNE TALENTY

10X10"10 X 10" to autorski konkurs matematyczny dla pasjonatów planimetrii. Przez dziewięć kolejnych tygodni 27 uczestników walczyło o zdobycie 4 punktów tygodniowo. Dziesiąty tydzień to czas rozstrzygnięć i pasjonującego finału. Finału, w którym, aby wyłonić zwycięzcę, potrzebna był dogrywka. Ostatecznie na podium stanęli: I miejsce- Bartosz Janik, II miejsce- Michał Skowronek, III miejsce- Marek Chotnicki, wszyscy z klasy 2d. Gratulacje!

Wszystkim, którzy dotrwali do końca, wielkie brawa. Wasze pomysły, zaangażowanie i poświęcony czas pokazały, że wszyscy macie talent matematyczny. Pamiętajcie o nim i wykorzystajcie go. Postawcie na matematykę!

Oto garść szczegółów dotyczących uczestników przebiegu Konkursu oraz uzyskanej punktacji:

 

Więcej…

KONKURS NA NAJLEPSZĄ KARYKATURĘ NAUCZYCIELA II LO - EDYCJA 2021

karykaturaZapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w corocznym konkursie plastycznym. Tym razem namawiamy Was do stworzenia KARYKATURY NAUCZYCIELA II LO!

Każdego roku powstają świetne prace - nieco prześmiewcze, uwydatniające nasze lepsze czy też gorsze strony, wpisujące nasze wizerunki w różne realia (filmowe, bajkowe...), tudzież podkreślające nasze charaktery.

Zachęcamy Was do udziału, dostrzegając już po kilku tegorocznych konkursach, Wasze ogromne talenty! My, nauczyciele, zawsze czekamy z niecierpliwością na swoje przerysowane wizerunki.... więc bez obaw :)

W tym roku możecie się nam dokładniej przyjrzeć dzięki kamerce ;) Jakie są zasady?

 

 

Więcej…

AKCJA - KS. JAN TWARDOWSKI - MÓJ PATRON - WYNIKI

Zuzia Krzeminska 2aW ramach tegorocznych obchodów Dnia Patrona Szkoły, odbyła się akcja pt. "Ks. Jan Twardowski – mój patron". Uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie przeprowadzanym w trzech kategoriach: 1) portret ks. Jana Twardowskiego; 2) ilustracja do wiersza autorstwa poety; 3) zredagowanie krótkiego wierszyka, rymowanki o naszym patronie; a także wykazali się wiedzą nt. ciekawych fragmentów z życia i twórczości księdza Twardowskiego, biorąc udział w quizie.

W teście miejsce pierwsze zajęły: Anna Chmiel z kl.2a, Aleksandra Kraska z kl.2ga, Małgorzata Torz z kl.2ga;
miejsce drugie: Patrycja Bielecka z kl.2a, Zuzanna Trojacka z k.1b; miejsce trzecie Amelia Długosz z kl.1b, Amelia Noga z kl.1a. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli aktywny udział w konkursie!

Prace, które spłynęły, pokazują wielki talent naszych uczniów – przyszłych rysowników, ilustratorów ;) Gratulujemy wszystkim uczestnikom wprawnej ręki, wspaniałej twórczości i umiejętności. A oto wyniki:

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .