II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WIELKANOC 2021

wielkanoc2020Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Pracownicy naszej szkoły,

korzystając z okazji pragnę złożyć Wam wszystkim Życzenia Wielkanocne. Niech ten Czas stanie się dla nasz Wszystkich okresem spokoju, wytchnienia od codziennych problemów oraz niech przyniesie radosną nadzieję na powrót do normalności.

Z poważaniem

Jolanta Kwaśniewska

II LO NA EUROPEJSKIM UNIWERSYTECIE LATAJĄCYM

EULNie udało się ich co prawda zorganizować w szkole, ale warsztaty w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego ostatecznie się odbyły – przez internet, za pomocą platformy Teams. Uczennice i uczniowie z II LO w Oleśnicy, dyskutowali o przyszłości Unii Europejskiej i jej roli we współczesnym świecie.

Spotkanie rozpoczęło powitanie uczestników - członków szkolnej grupy EPAS oraz prezentacja osób prowadzących. Następnie moderatorka z Centrum Edukacji Obywatelskiej - pani Anna Wuls poprosiła uczniów o graficzne przedstawienie ich wizji Europy w roku 2050.

Po kilkunastu minutach grupy zaprezentowały swoje pomysły, zaś ekspert – pan dr Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, członek Team Europe, komentując prace uczniów zainicjował dyskusję na temat przyszłości Europy. Odniósł się przy tym do zaprezentowanych na plakatach wątków m.in. do wartości europejskich, ekologii, strefy Euro czy praworządności.

Uczniowie zadawali liczne pytania ale też odnosili się do wypowiedzi ekspertów.

 

Więcej…

RZECZYWISTOŚĆ 2.0 - WYNIKI KONKURSU

Rzeczywistość 2.0  Zofia N 1b"Jaka jest Wasza rzeczywistość 2.0? Jaka będzie rzeczywistość 2.0?" - Na zadane pytania otrzymaliśmy prace, które zapewne odzwierciedlają sytuację niejednego / niejednej z Was. Doceniamy odwagę autorów, bo czasem ciężko przyznać, że lekko nie jest...

Laureat w kategorii plastycznej: Zofia Niewiadomska, 1b; Laureat w kategorii literackiej: Natalia Ilska, 2a Wyróżnienie: Wiktoria Chudy, 1b. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć na szkolnym fb.

Gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom!

 

Więcej…

WORDS OF WISDOM

words of wisdomChcielibyśmy dzisiaj zaproponować Wam chwilę relaksu, mamy nadzieje, że cytaty, które nagrali moi uczniowie z klasy 3c, w ramach projektu "WORDS OF WISDOM, będą inspiracją dla każdego, kto stara się zrozumieć drugiego człowieka oraz okazać mu wsparcie i przyjaźń w tym trudnym dla nas czasie pandemii.

Oto efekty pracy w wykonaniu moich wychowanków z klasy 3c  camcorder.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .