II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

DALEJ, MOCNIEJ, WIĘCEJ... - SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKAMI

spotkanie z podroznikamiSpotkania z ludźmi, którzy mają swoje pasje i marzenia oraz wiedzą, jak je rozwijać i realizować to niezwykle wartościowy element wychowawczy i dydaktyczny.

W ramach takiej edukacji 20 maja 2022 r. uczennice i uczniowie klas 1c i 2d uczestniczyli w prelekcji podróżniczej, którą online poprowadzili pp. Agnieszka i Norbert Kaszyccy. Nasi niezwykli Goście pokazali, jak styl podróżowania może zmieniać się w czasie; jak łatwe i przyjemne wyjazdy turystyczne zaczynają pozostawiać niedosyt, jak można pokonać własne ograniczenia i słabości, jak niestraszne są coraz trudniejsze i ciekawsze miejsca. Tego typu ewolucję ilustrowały wspomnienia z podróży do Norwegii, Maroko, Indii, Mali, Wietnamu i Meksyku.

 

Więcej…

KONKURS WIEDZY O TITANICU

titanicW czwartek 26 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs Wiedzy o Titanicu pod hasłem „Miał być niezatapialny - co o nim wiesz?". Celem konkursu było upamiętnienia 110 rocznicy katastrofy, która przypadła na 14/15 kwietnia bieżącego roku, oddanie czci poległym pasażerom i członkom załogi „Titanica" oraz rozwijanie zainteresowań i poszerzanie wiedzy o „statku marzeń". Pytania konkursowe dotyczyły głównie zagadnień geograficznych i historycznych, ale nie zabrakło też ciekawostek i kwestii popkulturowych, nawiązujących do tematu konkursu.

W konkursie udział wzięło 8 uczestników z klas 1-3 naszej Szkoły. Każdy z nich zaprezentował się na bardzo wysokim poziomie, jednak spośród tego wąskiego grona udało nam się wyłonić zwycięzców.

Miejsce I wywalczył Marcel Jończyk z klasy 1b, uzyskując najwyższy wynik w postaci 87% punktów. II miejsce należy do Julii Musiał z klasy 2b, która uzyskała wynik 74%, natomiast miejsce III zajęła Zuzanna Fryt z klasy 2c z wynikiem 73%.

 

Więcej…

II i III MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU W SIGG - EDYCJA 2022

SIGG 2022W tym roku Szkolna Internetowa Gra Giełdowa była pełna zwrotów akcji. Nieraz było tak, że jednego dnia przybyło nawet 5 tysięcy, a kolejnego traciliśmy 10 tysięcy. W I etapie gry początkowa wartość wirtualnego portfela wynosiła 20 tysięcy i mogliśmy próbować naszych sił inwestując w akcje i ETF-y.

W II etapie zarabialiśmy wirtualne pieniądze poprzez inwestycje w kontrakty terminowe mając na początku do dyspozycji wirtualne 10 tysięcy. Wtedy zdecydowanie najwięcej można było zyskać na tych, które kończyły się w połowie marca i miały duże obroty. Najważniejsze było, aby się nie poddawać i, pomimo chwilowej porażki, grać dalej. | Marcelina Sołtys

Podsumowanie 20. Edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej...

 

Więcej…

WARSZTATY JĘZYKOWE W WSB

WSB warsztaty gra planszW ramach współpracy naszego liceum z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu, uczniowie klasy humanistyczno-językowej (2b) 20.05.2022r. uczestniczyli w warsztatach językowych.

Podczas spotkania uczniowie grali w innowacyjną grę planszową, która powstała przy współpracy Polski, Norwegii, Słowenii oraz Rumunii w ramach realizacji projektu Erasmus+. Głównym celem gry jest doskonalenie i rozwój umiejętności kluczowych takich jak: współpraca, umiejętność logicznego myślenia, otwartość oraz poznanie różnic kulturowych.

Taka forma warsztatów jest bardzo ciekawa dla uczniów. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą równie udane.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .