II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 | SPOTKANIA Z RODZICAMI

rozpoczecieDyrektor szkoły informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021r. na sali gimnastycznej, według następującego harmonogramu:

klasy I oraz II – godz. 9:00,
klasy II po gimnazjum oraz III po szkole podstawowej. – godz. 10:00.

Cała uroczystość odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, dlatego wszystkich jej uczestników obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę oraz zachowanie dystansu społecznego.

Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udadzą się do wyznaczonych sal lekcyjnych na pierwsze spotkania w ramach godzin wychowawczych. Wszyscy uczniowie zostaną m.in. zapoznani z obowiązującymi w czasie pandemii procedurami, a uczniowie klas pierwszych dodatkowo napiszą test diagnostyczny z j. angielskiego. Proszę uczniów o przyniesienie przyborów do pisania.

Jednocześnie informuję, że tym samym tygodniu odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów tj. w czwartek 2 września o godz. 16.00 – klasy I i II oraz klasy III c, a o godz. 17.00 – klasy III po gimnazjum i pozostałe klasy III po szkole podstawowej.

 

Więcej…

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

IIAZakończył się ten jakże wymagający dla Was uczniów, dla rodziców i opiekunów ale także dla nas, nauczycieli rok szkolny. Życzymy Wam udanych i przede wszystkim spokojnych i zdrowych wakacji, dobrego odpoczynku i naładowania akumulatorów na kolejny, miejmy nadzieję, bardziej przewidywalny rok nauki.

Gratulujemy osiągniętych wyników. Szczególne gratulacje kierujemy do uczniów, którzy zakończyli ten rok szkolny z wyróżnieniem. Oto pełna lista tych osób wraz z galerią zdjęć camera:

Więcej…

PROJEKT "SZKOŁA AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO" PODSUMOWANY!

epas podsumowanie certyfikat 2021W środę 23.06. 2021 podsumowaliśmy nasz pierwszy rok w programie EPAS. Z warszawskiego Biura Parlamentu Europejskiego dotarły do szkoły zaświadczenia ukończenia programu, młodsi ambasadorzy EPAS otrzymali podziękowania, pakiety z materiałami o UE oraz gadżetami.

Przy pizzy i przekąskach spędziliśmy czas na rozmowach o tym, co za nami oraz snuliśmy plany na kolejny rok szkolny. Mimo, iż większość naszych działań realizowaliśmy w sposób zdalny, udało nam się wypełnić wszystkie warunki niezbędne do otrzymania tytułu Szkoły Ambasadora Parlamentu Europejskiego.

 

Więcej…

II LO ZAPRASZA DO KLASY MEDYCZNEJ

reklama 2c 2021Zobaczcie pozytywnie zakręconych chemią i biologią uczniów z klasy 2c, którzy "z przymrużeniem oka" przedstawiają swój sukces walki z „auczeniozą"! camcorder

Kandydaci, jeżeli chcecie dołączyć do młodych sympatyków przedmiotów przyrodniczych, to zdecydujcie się w naszej ofercie edukacyjnej na klasę 1c (medyczną)!

Oto krótki opis klasy 1c:
Współpracujemy z uczelniami wyższymi:
• Uniwersytet Wrocławski – Wydział Nauk Biologicznych , Wydział Chemii, Wydział Biotechnologii
• Politechnika Wrocławska – Wydział Chemiczny
• Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .