II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

TRZECIE MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "PODRÓŻE PO KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH"

dachW dwuetapowym Ogólnopolskim Konkursie "Podróże po krajach niemieckojęzycznych" nasi uczniowie - Julia Lentka (II b) i Daniel Gwiżdż (II b), przygotowali jedną z najlepszych i najciekawszych prac na temat atrakcyjnego turystycznie miejsca w krajach niemieckiego obszaru językowego.

Multimedialna i interaktywna prezentacja o Genewie autorstwa Julii i Daniela zdobyła uznanie konkursowego jury. Nasi uczniowie zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu i znaleźli się w gronie laureatów konkursu.

Warto dodać, że na wcześniejszym etapie konkursu uczestnicy zmagali się z testem wiedzy, który zawierał zadania zarówno w języku polskim, jak i niemieckim.

 

Więcej…

BIOCHEMICZNY SEKSTET Z II LO

biochemiczny sekstetPoznajcie biochemiczny team z klasy 2gc, czyli szóstkę młodych ciekawych świata ludzi, którzy w ciągu roku szkolnego (trudnego roku ze względu na pandemię) uczestniczyli w programie "Ciekawa Biochemia", przygotowanego przez pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Udział naszych licealistów w projekcie możliwy był dzięki kilkuletniej współpracy II LO z Uniwersytetem Wrocławskim. Koordynatorem projektu z ramienia uczelni jest od kilku lat dr Maria Stasiuk-Wacławczyk, która przez cały czas profesjonalne zarządza projektem. Realizacja wydarzeń w ramach Ciekawej Biochemii możliwa była za zgodą i dzięki wsparciu Dziekan Wydziału Biotechnologii UWr dr hab. Doroty Nowak, prof. UWr.

 

Więcej…

O DIETETYCE I ZDROWIU ZE STUDENTAMI UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO

dietaKolejne spotkanie uczniów klas medycznych ze studentami z SKN (Studenckie Koło Naukowe) dotyczyło zagadnień związanych z dietetyką, zdrowiem i nawykami dnia codziennego. Zajęcia przeprowadziły studentki z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Na wstępie studentki omówiły z nami, co to jest: dietetyka – to dział nauki medycznej o żywieniu człowieka zajmujący się zasadami żywienia człowieka zdrowego zasadami żywienia człowieka chorego oceny stanu odżywienia oceny wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia zapobiegania chorobom zależnym od żywienia oraz zdrowie – to stan psychiczny i fizyczny, który jest uznawany za pozytywny przez właściciela organizmu a co za tym idzie zdrowia.

 

Więcej…

PODSUMOWANIE KONKURSÓW Z OKAZJI DNIA EUROPY 2021

Dzien europy 2021Szkolna grupa EPAS oraz jej opiekunowie serdecznie dziękują wszystkim klasom, których uczennice i uczniowie odpowiedzieli na zaproszenie do obchodów Dnia Europy 2021.

Zaproponowaliśmy udział w czterech konkurencjach: praca plastyczna na temat wybranego kraju - członka UE. "Europejska piosenka", "Podróż po Europie" – kolaż zdjęć z podróży do krajów europejskich i szkolny QUIZ wiedzy o Unii Europejskiej online. W aż trzech konkurencjach uczestniczyły klasy 2gd, klasa 2b oraz klasa 2gb. W dwóch konkurencjach wzięła udział klasa 2c. W jednej klasa 1b.

Jury składające się z członkiń i członków grupy EPAS postanoowiło wyróżnić 3 klasy: I miejsce - klasa II gd, II miejsce – klasa II b III – klasa II c.

I miejsce w quizie wiedzy o Unii Europejskiej zajęła Amelia Antonowicz z klasy II gb.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .