+48 71 314 22 22

    SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE LITERACKIM

    Dotarła do nas właśnie bardzo miła wiadomość o sukcesie uczennic, które wzięły udział w XIX edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”.

    Julia Mazur (kl. 4a) i Zofia Niewiadomska (kl. 4b), bo o nich mowa, zdobyły wyróżnienia za prace konkursowe, w których podzieliły się przemyśleniami związanymi z niełatwą kwestią przebaczenia. Obie wybrały temat inspirowany cytatem z „Przesłania Pana Cogito” Zbigniewa Herberta:

     „(…) i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy/ przebaczać w imieniu tych, których zdradzono o świcie”.

    Nasze zdolne uczennice swoje rozważania zawarły w niebanalnej formie, a prace pisały pod opieką nauczycielek języka polskiego: p. Agnieszki Jańskiej-Hrebeniuk i p. Agnieszki Kierkicz-Śliwki.

    Jeszcze raz gratulujemy sukcesu!