+48 71 314 22 22

  BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

  W dniu 16 lutego 2024 roku gościliśmy w naszej szkole II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy przedstawiciela Komendy Powiatowej w Oleśnicy. Trzy klasy drugie: 2b, 2d, 2e uczestniczyły w prelekcji na temat: „Hejt w Internecie. Wykorzystanie czyjegoś wizerunku w sieci, cytowanie słów oraz nagrywanie filmików bez zgody — odpowiedzialność karno- prawna.” Poruszono także temat bezpieczeństwa na drodze podczas korzystania z urządzeń cyfrowych. Młodzież miała możliwość zadania pytań dotyczących wyżej wymienionych tematów oraz sposobów zapobiegania i zwalczania demoralizacji, sposobów postępowania na wypadek wykonywania orzeczonych środków wychowawczych lub poprawczych.

  Pamiętajmy, że nie jesteśmy anonimowi w Internecie, słowa niejednokrotnie mogą bardzo zranić drugą osobę. Zawsze lepiej najpierw pomyśleć przed umieszczeniem treści w mediach społecznościowych, aby nikogo nie obrazić.

  Dobrą postawą jest także respektowanie zasady ograniczonego zaufania oraz wykazywanie się sceptycyzmem i ostrożnością – szczególnie wobec wiadomości, linków i załączników od nieznanych nadawców.

  Spotkanie było przygotowane merytorycznie, w sposób ciekawy. Dziękujemy bardzo i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

  Opracowała koordynator projektu:
  Eleonora Marmajewska-Basińska