+48 71 314 22 22

  DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

  W związku z obchodzonym 06.lutego Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI), który ma na celu promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu, dołączyliśmy się do tej inicjatywy DBI – „Działajmy razem!”.

  Zwracamy uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci w jaki sposób z niej korzysta.

  Podjęcie inicjatyw (m.in. zajęć edukacyjnych, wykorzystanie materiałów przygotowanych przez DBI podczas lekcji wychowawczych czy udział w lekcjach online ze strony dbi.pl) może przynieść wiele korzyści, takich jak zwiększona świadomość dotycząca zagrożeń w sieci, dostęp do specjalnych wydarzeń, warsztatów i szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także możliwość nawiązania kontaktów z ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa online. Można także otrzymać cenne wskazówki dotyczące ochrony swoich danych osobowych i unikania pułapek internetowych. Z tymi działaniami możemy zapoznać się na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

  Dlatego udział w Dniu Bezpiecznego Internetu 2024 może pomóc w zwiększeniu świadomości dotyczącej bezpieczeństwa online oraz dostarczyć praktycznych narzędzi do ochrony siebie i innych w cyberprzestrzeni.

  Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci jak i zagrożenia oraz różne możliwości jej zastosowania w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki do której zapraszamy:

  Materiały multimedialne:

  https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne.html

  https://www.youtube.com/saferinternetpolska

  Link do prezentacji Dzień Bezpiecznego Internetu:

  Zachęcamy nauczycieli, wychowawców, uczniów do aktywnego przyłączenia się do inicjatyw podjętych na rzecz bezpieczeństwa w Sieci.