+48 71 314 22 22
  2014 Maraton Amnesty

  Maraton Pisania Listów Amnesty International 2014  12 grudnia w piątek uczniowie II LO w Oleśnicy zorganizowali Maraton Pisania Listów Amnesty International. Wydarzenie to było inicjatywą samorządu uczniowskiego, któremu pomogła w realizacji Pani Agnieszka Komsta- Fila.

  Podczas maratonu uczniowie zwracali się do władz krajów, z których pochodzą bohaterowie naszych listów, z prośbą o złagodzenie ich kar. W tym roku broniliśmy: Mosesa Akatukby – nastolatka skazanego na karę śmierci za napad z bronią w ręku, którego nie dokonał, Raifa Badawiego – blogera internetowego uwięzionego za założenie strony internetowej, która służyła do prowadzenia debat społecznych i politycznych i Daniela Quintero – studenta torturowanego za udział w proteście. camera  (galeria zdjęć udostępniona przez Michała Sierociuka)

  Udało nam się napisać 211 listów, które zostały wysłane po maratonie za pieniądze zebrane podczas zbiorki. Mamy nadzieję, że listy które wysłaliśmy przyniosą pozytywne efekty i uda nam się złagodzić kary bądź całkowicie je wyeliminować. Za rok postaramy się zorganizować maraton na większą skalę i zachęcić do udziału także młodzież z innych szkół. Wszystkim uczestnikom tegorocznego Maratonu serdecznie dziękujemy.

  Paulina Piędel
  Samorząd Uczniowski II LO