+48 71 314 22 22

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

  23 czerwca w naszym liceum odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/23. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania p. Haliny Szydłowskiej — sekretarz Powiatu Oleśnickiego, p. Macieja Boguckiego — przewodniczącego Rady Rodziców, p. Katarzyny Misiak– dyrektor II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, p. Doroty Bogaczyńskiej-Janik – wicedyrektor szkoły.

  Słowa przywitania zostały również skierowane do grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców i uczniów II LO. Dyrektor Szkoły p. Katarzyna Misiak podsumowała zakończony rok szkolny, składając jednocześnie gratulacje uczniom za ich osiągnięcia w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, a nauczycielom za ich zaangażowanie w pracy dydaktyczno- wychowawczej.

  Szczególne podziękowania skierowała Pani Dyrektor do nauczycieli kończących pracę w szkole: p. mgr Ewie Hejnie (nauczycielce geografii) oraz p. mgr. Leszkowi Biegasikowi (nauczycielowi matematyki).

  Kolejnym ważnym elementem uroczystości było wręczenie uczniom świadectw z wyróżnieniem oraz nagród za ich osiągnięcia w nauce (lista osób na końcu posta).

  Ponadto p. Dyrektor wraz z nauczycielami języka angielskiego wręczyła uczniom podziękowania oraz nagrody za osiągnięcia w konkursach językowych. Liczna grupa uczniów otrzymała gratulacje na wysokie osiągnięcia sportowe. Przewodnicząca SU p. Agnieszka Komsta-Fila podziękowała SU na ich zaangażowanie w realizację ciekawych przedsięwzięć w szkole.

  Część artystyczną uroczystości szkolnej przygotowała klasa 1a pod opieką p. Agnieszki Kierkicz-Śliwki. Całość rozpoczęła się lirycznie od wokalnego występu Martyny Mielczarek, ale potem nastrój się zmienił. Odegrana przez pierwszoklasistów humorystyczna scenka pokazała szkolną rzeczywistość w krzywym zwierciadle satyry, podobnie zresztą jak muzyczny „wywiad z maturzystami” przygotowany przez grupę uczniów z klasy 3b. Całość okraszona została popisami wokalnymi i tanecznymi uzdolnionych uczniów 1a. Nad stroną techniczną czuwali Kordian i Michał z klasy 1d. Program wprowadził wakacyjną atmosferę, która udzieliła się wszystkim obecnym.

  Zdjęcia dostępne są w ? galerii szkoły oraz na platformie ? YouTube.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom wyników w nauce i życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

  (kliknij, aby powiększyć)